Pedikúra

 

Nohy jsou základnou lidského těla, „nesou“ nás celý život. Každý den ujdeme přibližně 4 - 6000 kroků. Nohy tak mají bezprostřední vliv na kvalitu našeho života. Naše chodidla jsou vystavena každodenní námaze a brání se tím, že pokožka tvrdne, rohovatí a bez nutné péče praská. Nohy jsou většinou po celý den uzavřeny v neprodyšných botách, potí se, mačkají v těsných dámských střevíčkách. Vznikají nepříjemné, ale i bolestivé otlaky a mozoly.

 

Je proto důležité věnovat svým chodidlům patřičnou péči. Pedikérská péče o nohy má význam  zdravotnické prevence, tj. pravidelnou péčí se předchází onemocnění nohou a dolních končetin. Také u starších lidí velmi často způsobují obtíže otlaky různě deformovaných plocho nožním přetížením. Různé deformity a onemocnění nehtů, mezi prstové otlaky a kuří oka nelze často úplně odstranit a zbývá zde odborná pravidelná péče, která zabraňuje zhoršení těchto obtížných změn a zamezuje větším bolestem.

 Naše nohy si zaslouží alespoň jednou měsíčně navštívit pedikúru,

kde jim bude poskytnuta odborná péče.

Zůstávám věrná tradičnímu ošetření nohou, kdy nohám dopřejeme vonnou lázeň s koupelovou solí a dezinfekční přísadou. Při závěrečné masáži chodidel používám krémový parafin, který zabraňuje předčasné tvorbě zrohovatělé kůže. Nohy po ošetření dezinfikuji a pro umocnění účinku dávám do zábalu.