Přístrojová lymfomasáž

 

Přístroj PNEUVEN RELAX pro lymfatickou masáž je určen pro nezdravotní - wellness oblast.  Své uplatnění nalezne zejména při výskytu a prevenci celulitidy, pro regeneraci a detoxikaci organismu, napomáhá zlepšení metabolizmu a fyzické kondice.  

 

 

Programy a používání

Přístroj je osazen univerzálním konektorem, jenž slouží pro snadné a spolehlivé připojení dodávaného sortimentu tří a sedmi komorových návleků na nohy, břicho nebo hýždě.

Programové vybavení umožňuje pomocí dotykového ovládání nebo čipové karty provozovat přístroj v programovém režimu základním, kdy zvolená rychlost tlakové vlny je konstantní a výsledný zvolený tlak ve všech komorách návleku je stejný a v režimu GRADIENT, kdy zvolená rychlost tlakové vlny je konstantní a zvolený tlak klesá v komorách návleku od periferie k centru.

Na čipovou kartu lze naprogramovat ve zvoleném režimu kterýkoli z padesáti osmi standardních masážních a rozmasírovacích programů pro masáž končetin a  jejich částí, boků a hýždí nebo jejich účelné kombinace s pevně stanoveným tlakem masáže v rozmezí 0-12 kPa.

Přístroj lze ovládat manuálně pomocí dotykových tlačítek, nebo přiložením čipové karty na označené místo na přístroji. Samotná masáž programovaná manuálně nebo čipovou kartou je ucelený proces, po jehož dokončení se přístroj sám uvede do stand by režimu a návlek se samovolně vyprázdní. Doba plnění a vyprazdňování jednotlivých komor návleku se automaticky přizpůsobuje použitému typu návleku. Průběh masáže je možno kontrolovat na displeji.

(Zdroj: oficiální stránky Pneuven)

 

 

Aby lymfa dobře pracovala, musí být v pohybu, tzn., že člověk potřebuje neustále optimální pohyb. Nemá-li člověk dostatek pohybu, svalstvo ochabuje a lymfa málo obíhá.

·        lymfomasáž je účinným ošetřením otoků, celulitidy, jizviček a pokožky všeobecně a

·        musí ji předcházet odblokování neboli vyprázdnění uzlin, které je vždy součástí drenáže.  Jedná se o vyprázdnění uzlinek v podklíčkové jamce a po stranách krku.

         

Pro lepší výsledky  se lymfatické masáže také provádějí se skořicovým zábalem.

 

Dále pomáhají při:

 

·        otocích zaviněných přílišným zadržováním tekutin v těle,

·        otoky na základě vrozeného a získaného postižení mízního systému

·        předoperační a pooperační prevence hluboké trombózy

·        rehabilitace posttrombotického postižení

·        chronické žilní nedostatečnosti

·        terapie bércových vředů

·        otoky způsobené funkčním opotřebováním

·        rehabilitace sportovců a pracovníků se zatížením končetin

 

Kontraindikace: