Breussova masáž

Jedná se o velmi jemnou a účinnou masáž, působící na pohybový aparát a nervový systém, především na páteř. Velmi účinně působí na svaly kolem páteře. Je proto často jedinou šetrnou metodou, která je snesitelná i při silných bolestech zad (ústřelu), kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a ulevit tím od bolesti. Často lze zcela lehce, bez rizika a s dobrými vyhlídkami touto masáží zmírnit, či zcela vyléčit mnohé problémy s páteří jako jsou bolesti meziobratlových plotének, ischias atd. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž pomáhá řešit široké spektrum zdravotních potíží a vede rovněž k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

Breussova neurodistenzivní masáž je silně relaxační a svým působením navozuje hluboké uvolnění. Klienti zpravidla již při prvních hmatech usínají a po masáži cítí výraznou psychickou úlevu. Při masáži se využívá účinků přírodního léčivého třezalkového oleje, který vniká až k páteři, takže obratle a ploténky mohou regenerovat. Dále pak hedvábný papír, který slouží jako kondenzátor nečistot a energetizující hmaty. Masáž včetně práce s energiemi a léčivého magnetismu podle Mesmera je velmi příznivě vnímána a klienti jsou překvapeni, jak neuvěřitelně jemnou metodou se jim dokáže ulevit od bolesti.

Breussova masáž se stala ideálním doplňkem Domovy metody. V současné době však začíná být velmi oblíbená jako samostatná procedura, jelikož u ní dochází k uvolnění, odpočinku a celkové relaxaci.

Podle Rudolfa Breusse (1899-1990), pocházejícího z rakouského Bludenze, autora této masáže, neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, které se touto masáží regenerují.

Protože je masáž velmi jemná, nejsou známy žádné kontraindikace.

Upozornění: u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.